009821-36303710

کیمیا تهران اسید

کاتالوگی برای دانلود وجود ندارد

قرص برنج Articles

قرص برنج

مسمومیت با آلومینیوم فسفید(AAIPP) معضلی بزرگ در شبه قاره هند است. آلومینیوم فسفید که از آن برای ضدعفونی و حفاظت از دانه های غلاتی همچون برنج استفاده می شود سمی بسیار مهلک است به ویژه هنگامی که آن را از ظرف تازه شده آن مصرف کنند. مرگ آن بر اثر شوک عمیق آماس قلب و از کار افتادن بعضی عناصر داخلی بدن است.بیشترین دلیل خود کشی در شمال هند را مسمومیت بر اثر آلومینیوم فسفید (قرص برنج) گزارش کرده اند.

نرخ مرگ ومیر

این قرص ظرف سه تا چهار ساعت سیستم تنفسی و قلب را دچار مشکل می کند و فرد در اثر مرگی دردناک و زجرآور خواهد مرد. بر اساس آمارهای گزارش شده از پزشکی قانونی تهران از سال 1392، 661 نفر بر اثر مسمومیت با قرص برنج جان خود را از دست داده اند.

در صورتی که فرد قرص برنج را بخورد یا بوی آن را استشمام کند دچار مسمومیت خواهد شد که در صورتی که سم از بدن وی خارج نشود مرگ در پی خواهد داشت. خاصیت سمی آلومینیوم فسفید به خاطر گاز فسفین است که باعث جراحات رادیکال آزاد می شود که از فعالیت آنزیم های سلول های حیاتی جلوگیری و بافت ها را نابود می کند. واکنش آلومینیوم فسفید با آب بدن باعث ایجاد گاز فسفین می شود.

معمولا پس از چند دقیقه که از ورود آن به معده گذشت ویژگی های سمی شروع به کار می کنند. پیامد کشنده اصلی آن معمولا از کار ایستادن سیستم گردش خون است که بر میوکارد اثر مستقیم می گذارد و به غده فوق کلیه آسیب می رساند. علائم آن با میزان دوز مصرفی و زمان متفاوت است. ویژگی بارز کلینیکی دیده شده، مقاومت در برابر درمان با دوپامین است. نشانه های دیگر عبارتند از سرگیجه، خستگی، فشار قفسه سینه، سر درد، حال به هم خوردگی، تهوع، بی حسی، اسهال، آتاکسی، لرز، خواب رفتگی، ضعف ماهیچه ها، دید دوگانه و یرقان است. اگر نفس کشیدن بیمار به سختی امکان پذیر بود ممکن است او به ترتیب دچارARDS، نارسایی قلبی، آریتیم قلبی، تشنج شده و سپس به کما برود. نشانه های بعدی که ظاهر می شود در اثر سم بر کبد و کلیه است. تشخیص مسمومیتAIP، معمولا با گمان پزشکی یا گزارش خود شخص یا شاهدان صورت می پذیرد. در جاهایی که از اسم قرص برنج استفاده می شود و سابقه خورده شدن آن وجود دارد باید با این مسمومیت همانند مسمومیت با روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد یک استاد دارو سازی این دانشگاه پس از چند سال تحقیق توانست ترکیب طبیعی را برای درمان این مسمومیت بدست آورد.

برای کمک به مسموم تنها کارهای حمایتی انجام می شود چون تاکنون هیچ پادزهری برای آن ساخته نشده است. نرخ تلفات آن حدود تا60% می رسد. درمان با منیزیم فسفات ممکن است درصد مرگ را کاهش دهد که این مسئله در برخی تحقیقات بیان شده است. پس از خورده شدن آن، تخلیه معده و روده و پاکسازی سم جذب نشده، معمولا تا یک دو ساعت پس از مصرف می تواند به بیمار کمک کند. پتاسیم پر منگنات در شستشوی معده می تواند در تجزیه سم کمک کند. بیماری های با مسمومیت بالا نیاز به مانیتور دائمی و بهوش آوری با مایع و بازگشایی با مایع و بازگشایی عروق هستند.

نکات مهم در مورد قرص برنج

• قرص برنج که به نام فسفید آلومینیوم نیز شناخته می شود، دو نوع گیاهی و شیمیایی دارد که نوع گیاهی آن بنان و نوع شیمیایی آن فسفید آلومینیوم نام دارد.

• بصورت قرص های 3 گرمی، به رنگ خاکستری تیره در بسته های استوانه ای، به میزان 10 قرص در هر بسته عرضه می شود.

• قرصی است که یک عدد آن قادر است هزاران شته را از بین ببرد.

• برای جلوگیری از پیدا شدن حشرات در برنج و حبوبات و آرد و.... در انبارها از این قرص ها استفاده می شود.

• استفاده از این قرص صرفا در صلاحیت تیم های کنترل و بهداشت مواد غذایی است و افراد عادی به هیچ عنوان نباید اقدام به این عمل نمایند.

• استفاده از این قرص ها به منظوزر مبارزه با آفات، صرفا در انبارهای مواد غذایی باید باشد و به هیچ عنوان استفاده خاگی از آن مجاز نیست.

• این قرص از خود گاز فسفید تولید می کند و باعث کشته شدن جونده ها می شود.

• قبل از به کار بردن در انبارها، باید تمام در و پنجره ها بسته باشد و شکاف انبار با نایلون گرفته شود.

• بعد از قرص گذاری نباید کسی در اتاق های اطراف انبار بخوابد.

• هنگام خارج کردن قرص ها از محفظه پلاستیکی می بایست از دستکش پلاستیکی استفاده کرد.

• اگر قرص در گونی حبوبات قرار داده می شود باید با کیسه نایلون کاملا گونی پوشسده شود ودر هوای آزاد خارج از انبار قرار بگیرد.مسمومیت با این قرص هم از راه استنشاق، هم از راه تماس پوستی و بصورت خوراکی اتفاق می افتد.مصرف خوراکی آن باعث تهوع، استفراغ، اسهال، احساس سرما، عطش، سر درد، تشنج، کما می شود.

• نه تنها مصرف این قرص کشنده است، بلکه چشیدن و استنشاق آن باعث مرگ می شود.

• در محیط معده با رطوبت و اسید معده ترکیب شده و گاز فسفین آزاد میکند که گازی بی رنگ، قابل اشتعال، دارای بوی سیر یا ماهی گندیده و بسیار سمی بوده و تنفس سلولی را به شدت مختل می سازد.

• به فردی که قرص برنج خورده است به هیچ عنوان نباید مایعات داد، زیرا ماهیت این قرص در معده ایجاد گاز است که این گاز به ریه ها راه یافته و در بین سلول ها پخش می شود، خوردن آب این روند را تسریع می بخشد.

• مرگ با قرص برنج مرگ بسیار دردناکی است و فرد عطش زیادی به آب دارد. تا زمانی که زنده است هوشیار و بیدار بوده و سوزش بدی در بدن خود حس می کند.

• مصرف قرص برنج بر روی سیستم اعصاب تاثیری ندارد و فرد مسموم تا لحظه مرگ هوشیار است و با توجه به آزاد شدن گاز فسفین در معده که مرگ بسیار زجر آور و در ناکی را در پی دارد فرد مسموم شاهد مرگ تدریجی خود خواهد بود.

• بر اساس علامت های بالینی فرد دچار خستگی و کمبود اکسیژن می شود. بطوریکه بدنش رو به کبودی رفته و دچار خفگی سلولی خواهد شد. این روند غیر قابل برگشت است و مسمومیت با قرص برنج با مرگ است.

• حتی مصرف نیمی از آن می تواند ظرف چند ساعت منجر به مرگ انسان شود.

• زمان مرگ بستگی به ایران یا خارجی بودن قرص، تاریخ مصرف، میزان مقاومت فرد و تعداد خورده شده دارد.

• فرد خود کشی کرده با قرص برنج را باید سریعا به نزدیکترین بیمارستان انتقال داد. انتقال او به مطب و درمانگاه باعث وقت کشی خواهد شد.

• اگر در خانه ای جوش شیرین و یا پرمنگنات پتاسیم بود، دادن آن به فرد مسموم تنها راه پیش درمانی است.

• استفاده از ذغال فعال(ذغال سیاه) که به صورت قرص برای درمان مواردی مثل مصرف قرص برنج، تولید شده می تواند کمک کننده باشد زیرا مصرف ذغال فعال باعث می شود تا سم ناشی از مصرف این قرص به مقدار زیادی جذب ذغال شود.

• در برخی از موارد از داروی بی کربنات سدیم نیز برای بهبود مصرف کننده قرص برنج استفاده می شود.

• بر خلاف تصور این قرص ها، به هیچ عنوان جنبه توهم زایی نداشته و صرفا مسمومیت شدید به همراه دارد.

• بر اساس آمار پزشکی قانونی، در سال 91، 598 نفر بر اثر مسمومیت با قرص برنج جان خود را از دست داده اند که نسبت به سال 90 (463) با رشدی 23 درصدی رو به رو است.

• طی سال های 1387 تا 1390 در ایران 1311 نفر به علت مسمومیت با قرص برنج کشته شدند که از این تعداد 696 نفر مرد و 615 نفر زن بودند. حال با احتساب آمار سال 91 تعدار قربانیان این قرص طی پنج سال گذشته به 1909 نفر رسیده است.

قرص برنج زجر آورترین مرگ

این قرص خاصیت (تبدیل جامد به بخار) دارد و در اثر تصعید، گاز فسفین یا ph3 آزاد می کند و گاز آزاد شده سبب می شود لارو یا حشرات در دانه های غلات به ویژه غلات انبار شده از بین برود. هر قرص برنج در مجاورت با رطوبت برنج حدود 400ppm گاز فسفین آزاد میکند. اگر در فضای مناسبی حدود5-3 ppm برسد استشمام آن هم خطر آفرین می شود. وقتی انسان این قرص را می خورد در محیط معده که رطوبت و اسید معده وجود دارد، قرص به سرعت تصعید شده و گاز فسفین آزاد میکند که از طریق سلول ها جذب می شود و به سلول های قلبی، ریوی و انتهای عروق سرخرگی آسیب وارد می کند و به سرعت انسان را دچار اختلالات کبدی، کلیوی، تنفسی، شوک، نارسایی قلبی و افت شدید فشار و کما می کند.

فروش قرص برنج برای لاغری در عطاری

قرص برنج دو نوع است، نوع اول آن سم کشنده ای دارد که پس از قرار گرفتن در جریان هوا با اکسیژن ترکیب می شود و سم کشنده ای دارد که پس از قرار گرفتن در جریان هوا با اکسیژن ترکیب می شود و سم کشنده ای تولید می کند. نوع دیگری از قرص برنج گیاهی به صورت خوراکی در عطاری ها برای لاغری و کاهش وزن به فروش می رسد. وی یا تاکید بر این که ما مصرف قرص برنج گیاهی را هم تایید و توصیه نمی کنیم، اظهار کرد: این قرص گیاهی با افزایش سوخت و ساز بدن به لاغری افراد کمک می کند، اما در برابر آن عوارض طولانی مدت و جبران نا پذیری را به دنبال خواهد داشت.

قرص برنج، نامش قرص برنج است اما در واقع برای ساخت آن از مواد شیمیایی استفاده می شود. این کارشناس طب سنتی تصریح کرد: برخی افراد از قرص برنج برای نگهداری برنج استفاده می کنند که روشی کاملا نادرست بوده و بهتر است به جای این قرص خطرناک از ریشه انار، حبه های سیر و نمک برای نگهداری طولانی مدت برنج استفاده کنند. مدیر کل پزشکی قانونی استان همدان نیز گفت: چهار نفر در همدان بر اثر مسمومیت های ناشی از مصرف قرص برنج جان خود را از دست دادند که از این تعداد یک نفر زن و سه قربانی دیگر مرد بودند.

مقالات مرتبط Related Articles

قرص برنج

,مسمومیت با آلومینیوم فسفید(AAIPP) معضلی بزرگ در شبه قاره هند است. آلومینیوم فسفید که از آن برای ضدعفونی و حفاظت از دانه های غلاتی همچون برنج استفاده می شود سمی بسیار مهلک است به ویژه هنگامی که آن را از ظرف تازه شده آن مصرف کنند. مرگ آن بر اثر شوک عمیق آماس قلب و از کار افتادن بعضی عناصر داخلی بدن است.بیشترین دلیل خود کشی در شمال هند را مسمومیت بر اثر آلومینیوم فسفید (قرص برنج) گزارش کرده اند.قرص برنج,این قرص ظرف سه تا چهار ساعت سیستم تنفسی و قلب را دچار مشکل می کند و فرد در اثر مرگی دردناک و زجرآور خواهد مرد. بر اساس آمارهای گزارش شده از پزشکی قانونی تهران از سال 1392، 661 نفر بر اثر مسمومیت با قرص برنج جان خود را از دست داده اند. در صورتی که فرد قرص برنج را بخورد یا بوی آن را استشمام کند دچار مسمومیت خواهد شد که در صورتی که سم از بدن وی خارج نشود مرگ در پی خواهد داشت. خاصیت سمی آلومینیوم فسفید به خاطر گاز فسفین است که باعث جراحات رادیکال آزاد می شود که از فعالیت آنزیم های سلول های حیاتی جلوگیری و بافت ها را نابود می کند. واکنش آلومینیوم فسفید با آب بدن باعث ایجاد گاز فسفین می شود. معمولا پس از چند دقیقه که از ورود آن به معده گذشت ویژگی های سمی شروع به کار می کنند. پیامد کشنده اصلی آن معمولا از کار ایستادن سیستم گردش خون است که بر میوکارد اثر مستقیم می گذارد و به غده فوق کلیه آسیب می رساند. علائم آن با میزان دوز مصرفی و زمان متفاوت است. ویژگی بارز کلینیکی دیده شده، مقاومت در برابر درمان با دوپامین است. نشانه های دیگر عبارتند از سرگیجه، خستگی، فشار قفسه سینه، سر درد، حال به هم خوردگی، تهوع، بی حسی، اسهال، آتاکسی، لرز، خواب رفتگی، ضعف ماهیچه ها، دید دوگانه و یرقان است. اگر نفس کشیدن بیمار به سختی امکان پذیر بود ممکن است او به ترتیب دچارARDS، نارسایی قلبی، آریتیم قلبی، تشنج شده و سپس به کما برود. نشانه های بعدی که ظاهر می شود در اثر سم بر کبد و کلیه است. تشخیص مسمومیتAIP، معمولا با گمان پزشکی یا گزارش خود شخص یا شاهدان صورت می پذیرد. در جاهایی که از اسم قرص برنج استفاده می شود و سابقه خورده شدن آن وجود دارد باید با این مسمومیت همانند مسمومیت با روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد یک استاد دارو سازی این دانشگاه پس از چند سال تحقیق توانست ترکیب طبیعی را برای درمان این مسمومیت بدست آورد. برای کمک به مسموم تنها کارهای حمایتی انجام می شود چون تاکنون هیچ پادزهری برای آن ساخته نشده است. نرخ تلفات آن حدود تا60% می رسد. درمان با منیزیم فسفات ممکن است درصد مرگ را کاهش دهد که این مسئله در برخی تحقیقات بیان شده است. پس از خورده شدن آن، تخلیه معده و روده و پاکسازی سم جذب نشده، معمولا تا یک دو ساعت پس از مصرف می تواند به بیمار کمک کند. پتاسیم پر منگنات در شستشوی معده می تواند در تجزیه سم کمک کند. بیماری های با مسمومیت بالا نیاز به مانیتور دائمی و بهوش آوری با مایع و بازگشایی با مایع و بازگشایی عروق هستند. نرخ مرگ ومیر,• قرص برنج که به نام فسفید آلومینیوم نیز شناخته می شود، دو نوع گیاهی و شیمیایی دارد که نوع گیاهی آن بنان و نوع شیمیایی آن فسفید آلومینیوم نام دارد. • بصورت قرص های 3 گرمی، به رنگ خاکستری تیره در بسته های استوانه ای، به میزان 10 قرص در هر بسته عرضه می شود. • قرصی است که یک عدد آن قادر است هزاران شته را از بین ببرد. • برای جلوگیری از پیدا شدن حشرات در برنج و حبوبات و آرد و.... در انبارها از این قرص ها استفاده می شود. • استفاده از این قرص صرفا در صلاحیت تیم های کنترل و بهداشت مواد غذایی است و افراد عادی به هیچ عنوان نباید اقدام به این عمل نمایند. • استفاده از این قرص ها به منظوزر مبارزه با آفات، صرفا در انبارهای مواد غذایی باید باشد و به هیچ عنوان استفاده خاگی از آن مجاز نیست. • این قرص از خود گاز فسفید تولید می کند و باعث کشته شدن جونده ها می شود. • قبل از به کار بردن در انبارها، باید تمام در و پنجره ها بسته باشد و شکاف انبار با نایلون گرفته شود. • بعد از قرص گذاری نباید کسی در اتاق های اطراف انبار بخوابد. • هنگام خارج کردن قرص ها از محفظه پلاستیکی می بایست از دستکش پلاستیکی استفاده کرد. • اگر قرص در گونی حبوبات قرار داده می شود باید با کیسه نایلون کاملا گونی پوشسده شود ودر هوای آزاد خارج از انبار قرار بگیرد.مسمومیت با این قرص هم از راه استنشاق، هم از راه تماس پوستی و بصورت خوراکی اتفاق می افتد.مصرف خوراکی آن باعث تهوع، استفراغ، اسهال، احساس سرما، عطش، سر درد، تشنج، کما می شود. • نه تنها مصرف این قرص کشنده است، بلکه چشیدن و استنشاق آن باعث مرگ می شود. • در محیط معده با رطوبت و اسید معده ترکیب شده و گاز فسفین آزاد میکند که گازی بی رنگ، قابل اشتعال، دارای بوی سیر یا ماهی گندیده و بسیار سمی بوده و تنفس سلولی را به شدت مختل می سازد. • به فردی که قرص برنج خورده است به هیچ عنوان نباید مایعات داد، زیرا ماهیت این قرص در معده ایجاد گاز است که این گاز به ریه ها راه یافته و در بین سلول ها پخش می شود، خوردن آب این روند را تسریع می بخشد. • مرگ با قرص برنج مرگ بسیار دردناکی است و فرد عطش زیادی به آب دارد. تا زمانی که زنده است هوشیار و بیدار بوده و سوزش بدی در بدن خود حس می کند. • مصرف قرص برنج بر روی سیستم اعصاب تاثیری ندارد و فرد مسموم تا لحظه مرگ هوشیار است و با توجه به آزاد شدن گاز فسفین در معده که مرگ بسیار زجر آور و در ناکی را در پی دارد فرد مسموم شاهد مرگ تدریجی خود خواهد بود. • بر اساس علامت های بالینی فرد دچار خستگی و کمبود اکسیژن می شود. بطوریکه بدنش رو به کبودی رفته و دچار خفگی سلولی خواهد شد. این روند غیر قابل برگشت است و مسمومیت با قرص برنج با مرگ است. • حتی مصرف نیمی از آن می تواند ظرف چند ساعت منجر به مرگ انسان شود. • زمان مرگ بستگی به ایران یا خارجی بودن قرص، تاریخ مصرف، میزان مقاومت فرد و تعداد خورده شده دارد. • فرد خود کشی کرده با قرص برنج را باید سریعا به نزدیکترین بیمارستان انتقال داد. انتقال او به مطب و درمانگاه باعث وقت کشی خواهد شد. • اگر در خانه ای جوش شیرین و یا پرمنگنات پتاسیم بود، دادن آن به فرد مسموم تنها راه پیش درمانی است. • استفاده از ذغال فعال(ذغال سیاه) که به صورت قرص برای درمان مواردی مثل مصرف قرص برنج، تولید شده می تواند کمک کننده باشد زیرا مصرف ذغال فعال باعث می شود تا سم ناشی از مصرف این قرص به مقدار زیادی جذب ذغال شود. • در برخی از موارد از داروی بی کربنات سدیم نیز برای بهبود مصرف کننده قرص برنج استفاده می شود. • بر خلاف تصور این قرص ها، به هیچ عنوان جنبه توهم زایی نداشته و صرفا مسمومیت شدید به همراه دارد. • بر اساس آمار پزشکی قانونی، در سال 91، 598 نفر بر اثر مسمومیت با قرص برنج جان خود را از دست داده اند که نسبت به سال 90 (463) با رشدی 23 درصدی رو به رو است. • طی سال های 1387 تا 1390 در ایران 1311 نفر به علت مسمومیت با قرص برنج کشته شدند که از این تعداد 696 نفر مرد و 615 نفر زن بودند. حال با احتساب آمار سال 91 تعدار قربانیان این قرص طی پنج سال گذشته به 1909 نفر رسیده است. نکات مهم در مورد قرص برنج,این قرص خاصیت (تبدیل جامد به بخار) دارد و در اثر تصعید، گاز فسفین یا ph3 آزاد می کند و گاز آزاد شده سبب می شود لارو یا حشرات در دانه های غلات به ویژه غلات انبار شده از بین برود. هر قرص برنج در مجاورت با رطوبت برنج حدود 400ppm گاز فسفین آزاد میکند. اگر در فضای مناسبی حدود5-3 ppm برسد استشمام آن هم خطر آفرین می شود. وقتی انسان این قرص را می خورد در محیط معده که رطوبت و اسید معده وجود دارد، قرص به سرعت تصعید شده و گاز فسفین آزاد میکند که از طریق سلول ها جذب می شود و به سلول های قلبی، ریوی و انتهای عروق سرخرگی آسیب وارد می کند و به سرعت انسان را دچار اختلالات کبدی، کلیوی، تنفسی، شوک، نارسایی قلبی و افت شدید فشار و کما می کند.قرص برنج زجر آورترین مرگ,قرص برنج دو نوع است، نوع اول آن سم کشنده ای دارد که پس از قرار گرفتن در جریان هوا با اکسیژن ترکیب می شود و سم کشنده ای دارد که پس از قرار گرفتن در جریان هوا با اکسیژن ترکیب می شود و سم کشنده ای تولید می کند. نوع دیگری از قرص برنج گیاهی به صورت خوراکی در عطاری ها برای لاغری و کاهش وزن به فروش می رسد. وی یا تاکید بر این که ما مصرف قرص برنج گیاهی را هم تایید و توصیه نمی کنیم، اظهار کرد: این قرص گیاهی با افزایش سوخت و ساز بدن به لاغری افراد کمک می کند، اما در برابر آن عوارض طولانی مدت و جبران نا پذیری را به دنبال خواهد داشت. قرص برنج، نامش قرص برنج است اما در واقع برای ساخت آن از مواد شیمیایی استفاده می شود. این کارشناس طب سنتی تصریح کرد: برخی افراد از قرص برنج برای نگهداری برنج استفاده می کنند که روشی کاملا نادرست بوده و بهتر است به جای این قرص خطرناک از ریشه انار، حبه های سیر و نمک برای نگهداری طولانی مدت برنج استفاده کنند. مدیر کل پزشکی قانونی استان همدان نیز گفت: چهار نفر در همدان بر اثر مسمومیت های ناشی از مصرف قرص برنج جان خود را از دست دادند که از این تعداد یک نفر زن و سه قربانی دیگر مرد بودند. فروش قرص برنج برای لاغری در عطاری

فروش سیانور روی

,سیانورها ترکیبات فلزی بنیان سیانید هستند و از همه خطرناک تر سیانور دو سدیم و سیانور دو پتاسیم که در مجاورت هوا یا در معده تحت تاثیر اسید کلریدریک باعث ایجاد اسید سیاندریک می‌شوند. سیانور اصطلاح عمومی برای گروهی از مواد شیمیایی حاوی کربن و نیتروژن است که با پیوند سه گانه به یکدیگر متصل شدند. به علت ویژگی های منحصر به فرد آن در تولید قطعات فلزی و بسیاری از محصولات آلی رایج مانند پلاستیک، پارچه های مصنوعی، کود، علف کش ها، رنگ ها و داروها، تمیز کننده های فلزات، استخراج سنگ معدن در معادن ، آبکاری فلزات، ساخت فیبرهای مصنوعی، آبکاری الکتریکی، کارخانه های طلا و همچنین برای دفع جوندگان و حشرات در منازل و کشتی ها استفاده می شود. سیانور رویآشنایی با سیانور, گالوانیزه کردن فرایندی است که ورق فولادی را با استفاده از یک لایه قلع و روی پوشش می دهند تا از خوردگی فولاد جلوگیری شود. گالوانیزه کردن با روش غوطه ور کردن ورق های فولادی در مذاب روی انجام می شود. فرایند گالوانیزه کردن شامل سه مرحله اصلی آماده سازی سطح، گالوانیزه کردن و بازرسی است که به توضیح این مراحل می پردازیم : تمیز کردن سطح : پاک کردن سطح فلز از تمامی آلودگی ها و از بین بردن روغن و خاک از روی سطح فلز که با قرار دادن در محلول قلیایی داغ و یا حمام اسیدی انجام می شود. مواد اضافه حاصل از جوشکاری که با پاک کردن چربی ها برطرف نمی شوند باید قبل از گالوینگ کردن با دستگاه انفجار شن، یا سایر ابزارهای مکانیکی بر طرف شوند. از بین بردن اکسید آهن: در مرحله دوم باید با استفاده از اسید سولفوریک یا هیدروکلریک اسید اکسید آهن یا همان فرایند زنگ زدگی را به طور کامل از سطح فلز پاک کرد. این مرحله می تواند با شن و ماسه و یا استفاده از قلع انجام داد. شستشوی سطح : مرحله نهایی شست شوی سطح است که با محلول آمونیوم کلرید روی انجام می شود. این مرحله هر اکسید باقی مانده روی سطح فلز را حذف می کند و یک لایه محافظ روی فولاد برای جلوگیری از تشکیل اکسیدهای بیشتر روی سطح قبل از غوطه وری در مذاب روی ایجاد می کند. سیانور روینقش سیانور روی در فرایند گالوانیزه کردن

سم سیانور

,سم سیانور یکی از سلاح های هولناکی بوده که در طول تاریخ برای کشتن انسان ها مورد استفاده قرار گرفته است. مواد سمی بسیار زیادی در دنیای شیمی وجود دارد اما سیانید از دیگر انواع مواد سمی شناخته شده تر است و معمولاً توسط جاسوسان در هنگام دستگیری برای خودکشی مورد استفاده قرار می گیرد. جالب است که بدانید این ماده سمی در بسیاری از مواد مانند بادام تلخ، هسته سیب، مغز زردآلو، دود سیگار، حشره کش ها، علف کش ها و .... یافت می شود. مسمومیت با این ماده در بسیاری از موارد اتفاقی صورت می گیرد از جمله ورود حشره کش به بدن به طور غیرعمدی و ناخواسته. مقدار کشنده سیانور برای بدن انسان به میزان 1/5 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن است. سم سیانور بسیار سریع انسان را از پای در می آورد با توجه به مقدار سم، مرگ بین 1 تا 15دقیقه بعد از ورود آن به بدن اتفاق می افتد. بخار این ماده سمی که سیانید هیدروژن (hydrogen cyanide) نام دارد توسط نیروهای آلمانی در ماجرای هولوکاست برای کشتار دسته جمعی یهودیان در اتاق های گاز مورد استفاده قرار می گرفت. سیانور سدیم سم سیانور و این همه خطر,احتمالاتی وجود دارد که نشان می دهد بعد از ورود به بدن از طریق دهان، سیانور پتاسیم با آب موجود در بدن برای تشکیل هیدروسیانیک اسید واکنش می دهد. سپس این اسید به درون مویرگ های خونی موجود در فضای زیر زبان و مویرگ های مری و به سرعت به روده نفوذ می کند. در مسیر جریان خون این مواد شیمیایی در سلول های قرمز خونی مانع از جذب اکسیژن می شوند و این سلول ها عملا در شرایط قحطی اکسیژن واقع می گردند که این عمل منجر به اختلال و بی نظمی در سوخت و ساز و یا متابولیسم سلولی می شود. احتمال دوم می گوید که سیانور بعد از واکنش با آهن و یا هر نوع فلز موجود در خون ترکیبات سنگینی را تشکیل می دهند و همین امر باعث کاهش سیالیت و روان کنندگی مایع سلولی و خون می شوند. در نهایت هر یک از دو نوع عملکرد سیانور در بدن منجر به بیهوشی و سپس مرگ در شخص می شوند، مرگ و میر با پتاسیم سیانید در حدود 95 درصد می باشد. سیانور سدیم سیانور چگونه باعث مرگ می شود,از سدیم سیانید در فرایند استخراج طلا از معادن استفاده می شود. در قرن نوزدهم با استفاده از روش های سنتی همچون استخراج قطعه ای از سنگ های معادن و یا پیدا کردن قطعات طلا در آب جاری رودخانه ها انجام می شده است. اما امروزه قطعات طلا در معادن بسیار محدود یافت می شود و اغلب می توان آن را به فرم پودر در صخره ها یافت. در نتیجه برای دسترسی به پودرهای طلا نیاز به تکنیک های خاصی جهت جداسازی این پودرها از سایر ناخالصی ها می باشد. سیانور ماده ای بسیار کاربردی در این فرایند می باشد، بدین صورت که سنگ معدن حاوی طلا در واحد فرآورش خورد شده و به محلول سدیم سیانید اضافه می گردد، طلا با مولکول های سیانور واکنش داده و پیوندهای محکمی را تشکیل می دهد. این ترکیب قابل انحلال در آب است که همین ویژگی آن موجب می شود تا بتوان آن را از سایر مواد معدنی جدا کرد. در نهایت نیز با فلز روی واکنش می دهد تا مجددا به حالت جامد برگردد. ترکیب حاصله گداخته شده تا طلا ذوب شود سپس آن را درون قالب ها, قالب گیری می کنند. کاربرد سیانور در صنعت طلا

سیانور چیست

, • مرکز تنفس را مهار و عمق تنفس را کم می کند. • با سرکوب میوکارد، برونده قلب را کاهش می دهد. • جدا شدن O2 را از هموگلوبین مشکل می کند. • برخی از سیانیدها برای اتصال به آهن هموگلوبین با اکسیژن رقابت می کنند. • با آهن سیتوکروم اکسیداز در میتوکندریها اتصال ایجاد کرده و تنفس سلول را مختل می کند. • مرگ سریع.  سیانور روی سیانور و اثرات مرگبار آن بر بدن انسان, علائم زودرس : تظاهرات CNS شامل کنفوزیون، سردرد،اضطراب، تاکیکاردی یا برادی کاردی، هیپرپنه، هیپرتانسیون خفیف و تپش قلب است. علائم دیر رس : شامل علائم گوارشی نظیر تهوع و استفراغ، تاکی کاردی یا برادی کاردی، هیپوتانسیون، تشنج ژنرالیزه، کما، آپنه، گشادی مردمک ( مدیاز)، عدم پاسخ یا پاسخ کند مردمک به نور، آریتمی، ایسکمی یا اسیستول، ادم ریوی است. درمان آن هم مانند سایر مسمومیت ها استفاده از پادزهر اختصاصی است که شامل سه داروی آمیل نیتریت، سدیم نیتریت و سدیم تیوسولفات است. یکی از علائم برای تشخیص سریع مسمومیت با سیانور، بوی بد بادام تلخ است که از دهان مصدوم و یاهوای بازدمی او به مشام می رسد. در برخی کشور ها محکومین به اعدام را در اتاق گاز با سیانور می کشند. آنها را به صندلی در اتاق گاز می بندند و مامور اعدام از بیرون دسته ای را می کشد. به این ترتیب بسته ای حاوی سیانور پتاس به درون ظرفی محتوی جوهر لیمو که در زیر صندلی تعبیه شده است، می افتد و گاز سیانور حاصله، باعث مرگ سریع محکوم می شود. سیانور پتاسیم نشانه های ظاهری کسی که سیانور خورده

محصولات مرتبط Related products