009821-36303710

کیمیا تهران اسید

مقالات مرتبط Related Articles

اسید بوریک در کشاورزی

,بوراز عناصر ضروری برای ادامه حیات موجودات زنده می باشد. این عنصر در رشد طولی ریشه، متابولیسم اسیدهای نوکلئیک و هیدروکربورها، ساخت دیواره سلولی، متابولیسم فنل ها و اکسین ها، جوانه زنی و رشد لوله گرده و افزایش تحمل گیاه در برابر بیماری ها و سرما نقش اساسی دارد. بر در بسیاری از فرایندهای میانی و زیستی بدن از جمله توسعه استخوان ها و بهبود فعالیت های مغز نقش دارد. در تقسیم سلولی بافت های مریستمی، تشکیل جوانه های برگ و گل، ترمیم بافت های آوندی، متابولیسم قند و مواد هیدروکربن دار و انتقال آنها، تنظیم مقدار آب و هدایت آن در سلول، انتقال کلسیم در گیاه و تنظیم نسبت کلسیم به پتاسیم در بافت های گیاهی، سنتز پروتئین ها، رشد ریشه، متابولیسم چربی و سنتز پکتین، تشکیل دیواره سلولی و نقل و انتقال مواد محلول در بین سلول ها نقش بسیار ایفا می کند. این عنصر مقاومت گیاهان را نسبت به سرما و بیماری های گیاهی افزایش می دهد. در صورت بروز کمبود بور بطور معمول از ترکیباتی مانند اسید بوریک و بورات های سدیم و پتاسیم می شود. علاوه بر این ترکیبات می توان از ترکیبات آلی که در ساختمان آنها بور با پیوندهای ضعیف وجود دارداستفاده نمود. بور عنصری بسیار ضروری و کم مصرف است و ضروری است که نیاز گیاه به بور دقیقا مشخص باشد. بور عنصری است که در داخل گیاه بسیار که تحرک بوده و تامین آن از طریق محلول پاشی بهتر از استفاده خاکی است ولی با توجه به نوع کشت استفاده مرتب و سالیانه بور به مقدار پنج کیلوگرم در هکتار بصورت پخش سطحی و یا چالکود توصیه می شود. کاربرد اسید بوریک در کشاورزی

تاثیر اسید بوریک بر گیاهان

,گیاهان را از نظر مقدار نیاز به بور می توان به سه گروه کم نیاز، میان نیاز و پر نیاز تقسیم بندی نمود. گیاهان کم نیاز عبارت اند از : غلات، چمن، حبوبات، پیاز، سیب زمینی، خیار و انواع میوه های دانه ریز، گیاهان با نیاز متوسط عبارتنداز: شبدر، کلم، هویج، کاهو، پنبه، توتون، اغلب میوه های هسته دار و سبزیجات. گیاهانی مانند یونجه، کرفس، چغندرقند و ترب در دسته گیاهان پر نیاز قرار می گیرند. علاوم کمبود بور در برگ، شاخه، میوه و حتی ریشه گیاه ممکن است مشاهده شود و به علت عدم تحرک بور در گیاه، علائم کمبود ابتدا در برگ های جوان و سر شاخه ها بروز می نمایند. اولین علامت قابل مشاهده، توقف رشد جوانه انتهایی است که بلافاصله پس از آن برگ های جوان سبز کم رنگ شده و این رنگ پریدگی در قاعده برگ بیشتر از نوک برگ است . مرحله بعد سیاه شدن جوانه های رویشی و بافت های مریستمی، تجزیه سلول ها و فساد سلول هاست. این ضایعات به بروز علائمی مانند تشکیل بافت های قهوه ای یا چوب پنبه ای و پوسیدگی داخل غده ها منجر می شود. در چغندر قند کمبود بور باعث بد شکلی و شکننده بودن دمبرگ ها می شود در گلبرگ میانی و دمبرگ شکاف می خورد، سپس جوانه انتهایی از بین رفته و لکه سیاهی روی تاج ریشه پیدا می شود و بعد به داخل ریشه نفوذ کرده و بافت را تخریب می نماید این موضوع در گیاهان ریشه ای دیگر هم اتفاق می افتد. تاثیر کمبود اسید بوریک بر گیاهان :, اسید بوریک در کشاورزی-تاثیر اسید بوریک بر گیاهان-خواص اسید بوریک-تاریخچه اسید بوریک-کاربرد و موارد مصرف اسید بوریک-تولید اسید بوریک-فروش اسید بوریک-قیمت اسید بوریککلمات کلیدی :

خواص اسید بوریک

, 3 قاشق غذا خوری آن را در دو لیتر آب گرم حل کنید و همیشه پس از شستن صورت حوله را در آب آن خیس کرده و روی صورت بگذارید و به صورت بمالید جهت درمان جوش های غرور، هر شب آن را بکوبید و با گوشت خربزه له کرده مخلوط نمایید و به موضع بمالید برای رفع ککومک صورت آن را با آب اکسیژنه مخلوط نموده و با فشار روی موضع بپاشید برای درمان سودا آن را با انجیر تازه کوبیده مخلوط کنید و به موضع بمالید جهت درمان طاول، اگر فصل انجیر نبود پودر اسید بوریک را به وسیله پنبه هر روز سه بار روی محل بزنید آن را با برگ چغندر تازه کوبیده مخلوط نموده و به موضع بمالید برای ورم پشت پا، آن را در آب گرم مخلوط نموده و روزی چند بار با آن موضع را شستشو دهید، برای درمان ورم قدکش یا خیارک، سرباز کردن سوزهخواص اسید بوریک, اسید بوریک در کشاورزی-تاثیر اسید بوریک بر گیاهان-خواص اسید بوریک-تاریخچه اسید بوریک-کاربرد و موارد مصرف اسید بوریک-تولید اسید بوریک-فروش اسید بوریک-قیمت اسید بوریککلمات کلیدی

تاریخچه اسید بوریک

,اسید بوریک به صورت آزاد در مناطق آتشفشانی مانند the lipari islands , Tuscany و نوادا در شیارهای موجود در زمین وجود دارد. همچنین اسید بوریک یک جز اصلی از کانی هایی همچون بوراکس، بوراسیت و کلمانیت می باشد. بوریک اسید در آب جوش محلول می باشد. وقتی دمای آن به بالای 170 درجه سانتی گراد برسد، دهیدراته شده و متابوریک اسید HBO2 به دست می آید. متابوریک اسید یک جامد سفید رنگ ، دارای ساختار بلوری مکعبی و تنها اسیدی است که در آب با دمای معمولی به مقدار جزیی حل می شود. بوریک اسید در دمای 236 درجه سانتی گراد ذوب می شود و وقتی دما به حدود 300 درجه سانتی گراد می رسد، بیشتر دهیدراته می شود و تترابوریک اسید یا پیروبوریک اسید H2B4O7 به دست می آید. حرارت بیشتر منجر به تولید بورون تری اکسید می شودتاریخچه اسید بوریک, اسید بوریک در کشاورزی-تاثیر اسید بوریک بر گیاهان-خواص اسید بوریک-تاریخچه اسید بوریک-کاربرد و موارد مصرف اسید بوریک-تولید اسید بوریک-فروش اسید بوریک-قیمت اسید بوریککلمات کلیدی :

ایمنی اسید بوریک

,خطرات : حریق : غیر قابل احتراق – در حریق فیوم سمی و محرک ایجاد می نماید. تماس تنفسی : سرفه – گلودرد. تماس پوستی : ممکن است جذب گردد – قرمزی – از طریق پوست مجروح جذب می گردد. بلع و گوارش : درد شکمی – استفراغ – اسهال – تهوع – دل پیچه – خارش. پیشگیری : تماس تنفسی : تهویه موضعی – حفاظت تنفسی. تماس پوستی : دستکش حفاظتی. تماس چشمی : عینک ایمنی. بلع و گوارش : غذا خوردن – نویدن و سیگار کشیدن حین کار ممنوع. کمک های اولیه : تماس تنفسی : هوای تازه – استراحت. تماس پوستی : شستشوی پوست با آب و صابون. تماس چشمی : شستشو با آب به مدت 15 دقیقه – اقدامات درمانی. بلع و گوارش : شستشوی دهان. ایمنی اسید بوریک, اسید بوریک در کشاورزی-تاثیر اسید بوریک بر گیاهان-خواص اسید بوریک-تاریخچه اسید بوریک-کاربرد و موارد مصرف اسید بوریک-تولید اسید بوریک-فروش اسید بوریک-قیمت اسید بوریککلمات کلیدی :

محصولات مرتبط Related products