009821-36303710

کیمیا تهران اسید

کاتالوگی برای دانلود وجود ندارد

اسید کلریدریک چیست؟ Articles

کلریدریک یا همان هیدروکلریک اسید

با آغاز انقلاب صنعتی اسید کلریدریک در صنایع شیمیایی به عنوان یک واکنش گر ناب در صنعت پی وی سی مورد استفاده قرار گرفت. این ماده به آسانی به مایع تبدیل شده و ایجاد یک مایع بی رنگ می نماید این ماده با فلزات و اکسیدهای فلزی و هیدروکسید آنها ترکیب می شود.

گاز کلرید هیدروژن در صورتی که در آب حل شود، اسید کلریدریک نامیده می شود. اسید هیدروکلریک از جمله اسیدهای معدنی قوی بشمار می رود و مایعی بی رنگ و یا متمایل به زرد کم رنگ بوده و بسیار خورنده و غیر قابل اشتعال است. در گذشته نام هایی از جمله: اسیدم سالیس، موریاتیک اسید و ارواح نمک شناخته می شده است.

اسید کلریدریک

کاربردهای اسید کلریدریک را بشناسیم

تولید باتری

پرداخت چرم

تولید جوهر نمک

قطعه شویی فولاد

فرآوری قند و ژلاتین

تولید پلاستیک های pvc

ساخت ترکیبات آلی و غیر آلی

خنثی سازی و کنترل ph محیط

تمیز کاری دستگاه ها و بویلرها

ساخت پل های تعلیق و کامیون رو

صنایع شوینده ، پاک کننده ها و جرم گیر ها

تولید فولاد:

هیدروکلریک جهت از بین بردن زنگ زدی و سایر ناخالصی ها از کربن ، آلیاژ و فولاد ضد زنگ استفاده می شود تا فولاد را جهت استفاده نهایی در بدنه خودرو ، پل و لوازم خانگی آماده کند.

پاک کننده های خانگی :

با توجه به خاصیت خوردگی کلریدریک که به تمیز کردن لکه های سخت کمک می کند. این اسید به عنوان یک عنصر مهم در کارخانجات تولید انواع پاک کننده مورد استفاده قرار می گیرد.

تولید کلرید سدیم :

واکنش اسید کلریدریک با آهک منجر به تولید کلرید کلسیم می شود که نوعی نمک می باشد که برای جاده های یخ زده مورد استفاده قرار می گیرد.

بهداشتی استخر :

جهت تنظیم ph آب استخر

اسید کلریدریک

بسته بندی های اسید کلریدریک

اسید کلریدریک در دو نوع صنعتی و آزمایشگاهی توسط کیمیا تهران اسید عرضه می گردد.

اسید کلریدریک صنعتی :

تانکر 1000 لیتری

بشکه 220 لیتری

گالن های 20 لیتری

کلریدریک آزمایشگاهی :

گالن 20 لیتری

گالن 2.5 لیتری

اسید کلریدریک

اسید کلریدریک با درصدهای مختلف

شاید در هنگام جست وجو برای یافتن اطلاعات در مورد کلریدریک به نام های مختلف و همچنین درصدهایی در انتهای نام اسید کلریدریک برخورد داشته اید. بطور مثال اسید کلریدریک 30 درصد ، اسید کلریدریک 33 درصد و .... و برای شما سوال باشد که این اعداد چیست و آیا باعث تفاوت می شود یا خیر؟

باید گفت که برخی از محصولات و مواد شیمیایی نام های متعددی دارند و ممکن است که با همگی آنها آشنایی نداشته باشیم. اسید کلریدریک با نام های کلریدریک، هیدروکلریک اسید ، اسید هیدروکلریک، اسید معده، جوهر نمک ضعیف، هیدروکلریک شناخته می شود. اسید کلریدریک با درصد خلوص 30 تا 33 درصد تولید می شود که گرید آن صنعتی می باشد. پرکاربردترین درصد کلریدریک در صنعت مواد شیمیایی اسید کلریدریک 37 درصد می باشد که آزمایشگاهی بوده و در صنعت آبکاری و آزمایشگاه مورد استفاده قرار می گیرد.

اسید کلریدریک 37 درصد

اسید کلریدریک تا غلظت 37 درصد ( آزمایشگاهی ) تولید می شود. غلظت های بالاتر از این درصد تنها قابلیت تولید از منظر شیمیایی را دارند، میزان تبخیر آن بسیار بالاست و همین امر نگهداری آن را بسیار سخت می کند. حجم بالای تولید کلریدریک درصدهای 30 تا 33 می باشد که حمل و نقل و نگهداری آن را بهینه کرده اند، درصد 37 هیدروکلریک اسید در آزمایشگاه ها جهت انجام امور مربوطه مورد استفاده قرار می گیرد.

اسید کلریدریک

برای خواندن مطالب ذیل و آشنایی بیشتر با اسید کلریدریک کلیک کنید.

1- مشخصات فنی اسید کلریدریک

2- اسید کلریدریک چیست ؟

3- تاریخچه اسید کلریدریک

4- موارد استفاده و کاربرد اسید کلریدریک

5- روش تولید اسید کلریدریک

6- نوع بسته بندی اسید کلریدریک

7- قیمت فروش اسید کلریدریک

8- کمک های اولیه ، ایمنی و اطفا حریق

مقالات مرتبط Related Articles

فروش اسید کلریدریک

,شرکت کیمیا تهران اسید قادر به ارائه اسید کلریدریک با درصدهای 30 ، 33 و 37 در ظرفیت های مختلفی چون گالن 220 لیتری، گالن 20 لیتری، گالن 2.5 لیتری و تانکر 1000 با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت می باشد.

ایمنی اسید کلریدریک

,حفاظت پوست : دستکش، لباس و کفش مقاوم در برابر مواد شیمیایی حفاظت چشم : محافظ صورت ضروری استحفاظت بدن : دستکش، لباس و کفش مقاوم در برابر مواد شیمیایی. دوش و چشم شور ایمنی در محیط های کار با این ماده الزامی است حفاظت تنفسی : از ماسک مناسب استفاده شود.