009821-36303710

کیمیا تهران اسید

توضیحات description
توضیحات محصول کیمیا تهران اسید

استئارات سدیم چیست ؟

مشخصات محصول استئارات سدیم :

•نام شیمیایی : استئارات سدیم.

• اسامی مترادف با استئارات سدیم : صابون سدیم

استئارات سدیم

تعریف استئارات سدیم

استئارات سدیم نمک سدیمی کربوکسیلیک اسید 18 کربنه اشباع شده می باشد، صابون مصرفی در پودرهای شوینده است. این ماده از خنثی شدن استئاریک اسید با سود بدست می آید. این صابون کاملا در آب محلول است. این جامد سفید رنگ رایج ترین صابون می باشد. این صابون در بسیاری از انواع دئودورانت های جامد، لاستیک، رنگ های لاتکس و جوهر یافت می شود و جزئی از برخی افزودنی های مواد غذایی و طعم دهنده غذا است.

ویژگی های استئارات سدیم :

1. پاک کننده مناسب.

2. کاهش دهنده یون های سختی آب در کنار سازنده های قوی.

3. کنترل کننده کف سورفاکتانتها در ماشین لباس شویی.

4. کمک به نرم کردن البسه.

استئارات سدیم

موارد مصرف و کاربرد استئارات سدیم

1. تمامی پودرهای شوینده البسه ماشینی.

2. از این ماده در فرمولاسیون ابتدایی انواع چربی گیرها استفاده می شود.

3. استئارات سدیم دارای دو بخش آبدوست و آبگریز است. این دو اجزای شیمیایی مختلف را وادار به تشکیل micelles، که در حال حاضر بیرون سر آبدوست و آبگریز ( هیدروکربن) خود را داخل، ارائه یک محیط لیپوفیل برای ترکیبات آبگریز است. همچنین داروسازی به عنوان یک سورفاکتانت برای کمک به حلالیت ترکیبات آبگریز در تولید اسفنج های مختلف دهان استفاده می شود.

4. استئارات سدیم به عنوان یک جز اصلی از صابون پس از صابون از روغن و چربی تولید می شود. درصد استئارات سدیم بستگی به چربی مواد تشکیل دهنده می باشد. پیه نهنگ و غیره که برای شمع سازی به کار می رود است به خصوص در محتوای اسید استئاریک ( تری گلیسرید)، در حالی که اکثر حاوی چند درصد است.

5. استئارات سدیم یک ماده بسیار کاربردی در فرمولاسیون های آرایشی است. این می تواند امولسیون مانند لوسیون تثبیت، باعث می شود که آن را یک محصول ضخیم تر، غلیظ تر و باعث می شود که آن را به یک محصول احساس و ظاهر خامه. استئارات سدیم نیز از ترکیبات عمده صابون است. در دئودورانت محصول آن است که توانایی منحصر به فرد به شکل یک ژل با مواد دیگر مانند پروپیلن گلیکول، گلیسیرین و پروپان است. این ژل را می دهد دئودورانت چوب ساختار پایه آن است، به طوری که می توان آن را به درستی در شیوه مصرف کنندگان انتظار می رود استفاده شده است.

استئارات سدیم

6. استئارات سدیم ، به عنوان مثال، یک عنصر است که نقش کلیدی در بعضی از پاک کننده های پوست. این ترکیب اسید استئاریک با آب قلیایی تولید می شود، مانند بسیاری از صابون ها ، آن را از هر دو چربی و قلیایی تشکیل شده است. استئارات سدیم یک نوع از سورفکتانت است که یک عامل که اساسا باعث می شود آن را برای آب آسان تر به پوست شما چرک است. سورفکتانت ها از دو بخش ساخته شده است – یکی از بخش هیدروفیل سمت جذب آب، در حالی که بخش دیگر نیز همین طور است.همانطور که شما به پوست خود را شستشو، از طرف دیگر آب گریز سورفاکتانت چسبیده به روغن و گرد و خاک در عین حال که سمت آبدوست جذب آب، اجازه می دهد بقایای به آبکشی کردن. صابون سدیم معمولا احساس سخت به لمس، حتی اگر آنها به آسانی در آب حل شوند.

7. استئارات سدیم تنها ماده مورد استفاده در صابون نمی باشد. در طول این سال ها، سازندگان صابون به تدریج عطرها، مرطوب کننده ها و رنگ ها را به مخلوط اضافه شده است. علاوه براین، استئارات سدیم تنها سورفاکتانت خارج وجود دارد نمی باشد. است. با این حال سورفاکتانت نسبتا خفیف است و کمتر احتمال دارد که نسبت به برخی دیگر باعث ناراحتی می شود.

استئارات سدیم

8 . دئودورانت ها : توانایی تشکیل ژل با مواد دیگری مانند پروپیلن گلیکول.

9. لاستیک و لاستیک خام لاتکس.

10. مرکب.

11. افزودنی و طعم دهنده غذا.

12. از صنایع دارویی به عنوان surfactant ( مواد فعال در سطح) برای کمک به حلال شدن اجزا غیر محلول در فوم های دهانی.

13. صابون دست ساز و لوکس، رنگ های آرایشی.

14. تثبیت کننده آمولسیون ها ( جلوگیری از جدا شدن روغن و اجزا پایه آب از یکدیگر.)

15. کمک به ایجاد کف ضخیم تر در شامپو و سایر محصولات کف کننده.

16. صابون کشش سرد در صنعت فولاد و ... جهت روانسازی و سهولت در عملیات فورجینگ و پرسکاری.

17. چربیگیری و پایه انواع چربی زداها.

این مطلب توسط شرکت کیمیا تهران اسید جمع آوری گردیده است.

سایت : www.tacid.ir

مشخصات فنی Technical Specifications
مشخصات فنی محصول کیمیا تهران اسید

فرمول شیمیایی

C18H36O2.Na

شماره شناسایی ترکیبهای شیمیایی

822-16-2

شماره استاندارد بین المللی

SJV500

جرم حجمی

mg/m3

وابستگی غلظت

N

p to m

12.5279

HR

3

فشار بخار

حالت در دمای 25 °C

S

جرم مولی (گرم در مول)

306.52

فرم ثبت نظر Comment Form
فرم نظرخواهی کیمیا تهران اسید

کد امنیتی